1. Dolní Počernice

Sekyra Group, a.s. Sekyra Group, a.s.
Dolní Počernice

I.etapa výstavby obytného souboru V Čeňku se nachází severovýchodně od historického centra Dolních Počernic a svou západní hranou navazuje na stávající vilovou zástavbu v ulici Za Luhem.

Jedná se o projekt nízkoenergetických domů a je tvořen třemi dvojicemi bytových domů (I a II, III a IV, V a VI) s celkovým počtem 54 bytů. Každý bytový dům má ve třech nadzemních podlažích deset bytových jednotek typů 1+kk a 3+kk, někde i 4+kk, a každá dvojice bytových domů má společné podzemní garáže. Bytové domy jsou navrženy jako bodové se schodišťovou chodbou otevřenou na severní fasádu. Hlavní vstup je navržen přes vyrovnávací terénní schodiště nebo rampu do úrovně 2.NP. Zde je přes zádveří vstup do chodby se schodištěm do ostatních podlaží.

Standardu nízkoenergetických bytů je dosaženo zvýšenou dimenzí tepelných izolací obvodových konstrukcí objektu a použitím oken s šestikomorovým rámem a se zasklením trojsklem. Hlavními výhodami nízkoenergetického bydlení jsou velmi nízké náklady na vytápění a kvalita vnitřního prostředí. Nízkoenergetické domy rovněž méně zatěžují svými nároky na provoz životní prostředí, čímž přispívají k jeho ochraně.

Web: Dolní Počernice

Více